03-9760836

WhatsApp 

058-4848637

דטרויט - עיר הקאמבק!

 

חמש הסיבות שדטרויט היא עיר הקאמבק של 2014

וויל ווקר

6 יוני 2014 10:26

ערים אמריקאיות מסויימות שהיו מחוץ לתמונה כבר לחלוטין, שנמחקו כמו דטרויט, מישיגן, תחנת כוח במערב תיכון ישן, שסבלה מקריסה כלכלית משתקת לאחר המשבר הפיננסי של 2007.

ובכל זאת, אם דטרויט ידועה במשהו מסויים, זה האמונה ביכולתה לקאמבק. ואכן, אם אתה מסתכל לתוך מה שבאמת קורה בעיר היום, זה די ברור ש- 2014 זו השנה ב"הא" הידיעה של הקאמבק של דטרויט לבולטות האמריקאית, שילוב דגש מחודש על התעשייה ביעילות בעיר תמיד הייתה ידועה, עם פתרונות לבעיות המיוחדות בהייטק שמכתרים את זה.

  לכבוד הקאמבק המיוחל, פירטנו להלן, את 5 הסיבות למה דטרויט הולכת להיות (ובמובנים מסוימים היא כבר) עיר הקאמבק של 2014, סיבות לכך שכדאי לך לשקול ביקור, עבודה, או מעבר לבירת הרכב העולמית ברגע שאתה יכול.

1. תעשיית רכב

למרות שזה נכון שתעשיית הרכב האמריקנית סובלת כרגע,  נכון גם , שענקי הרכב בדטרויט בתהליך ריפוי בקצב מדהים. פורד, למשל, עברה מהכנסות שנתיות של קצת פחות מ-130 מליארד ב2010, מעריכה שכמעט הגיעה ל- 145 מיליארדים השנה . הצמיחה של GM הייתה אפילו יותר יוצא דופן, כאשר היא צוברת כ -30 מליארד דולר בהכנסות בארבע השנים האחרונות לסכום הנוכחי של 165 מליארד דולר. ואכן, חברות רכב גדולות זרות (כמו תעשיות רכב שנחאי) מקימים משרדים בדטרויט, זה מוכיח עד כמה מרשים הריבאונד של התעשייה הוא.

2. תיירות חדשה

זה אולי לא נראה כמו דבר אמיתי - אחרי הכל, מי הולך לדטרויט לחופשה - אבל תיירות יכולה, וצריכה להיות אחד המגזרים הגדולים ביותר של הכלכלה.

לדוגמא, שהייה במלון גדלה מעל ל 60% בשנים האחרונות, ומבקרים חדשים בעיר גדל באופן דומה.

בנוסף, כאשר אתה באמת מסתכל על מה שיש לדטרויט להציע, זה יהיה קשה לומר שזה לא שווה את הביקור. המוזיאון של הנרי פורד וכפר גרינפילד, למשל, במרחק נסיעה קצר מחוץ לעיר, ניתן לראות גם חלק מהדברים המדהימים ביותר בארה"ב, כמו המכונית שבה ג'ון קנדי נורה, המפעל המקורי של תומס אדיסון, וחנות האופניים בבית של האחים רייט. אוכל ושתייה בדטרויט הם גם מעולים, עם פאב גרנד טראק ואלכס של ברקלי שקיבלה את הציונים הגבוהים ביותר. במילים אחרות, לא רק שתיירות גדלה בדטרויט, אבל העלייה הגיונית, כלומר, אנחנו יכולים לצפות לצמיחה גדולה עוד יותר בשנים הקרובות.  

3. תעשיות ההייטק

 דטרויט היא לא עוד סתם מוסד שהוקם רק על האוסף של תעשיות ההייטק שלה אלא היא גם מוכיחה את הכמות והאיכות של מפעלי ההייטק שלה, כאשר הם מהמרשימים ביותר, וסיבה נוספת כי העיר היא רק הולכת להשתפר בעתיד. לדוגמא, 5-Hour Energy, תהילה כלכלית ופרסום, בנתה את המטה  המרכזי שלה בפרבר של דטרויט, שמראה איך העיר יכולה למשוך חלק מהעסקים המרגשים ביותר בסביבה. וזה לא נעצר שם – עוד ארבעה ממציאים מותגיים " Start-Ups to Watch " הופכים את המרכז העיסקי שלהם לסביבות דטרויט, כלומר יותר מקומות עבודה, יותר הון, וסופו של דבר, צמיחה גדולה יותר עבור העיר.

4. תנאי חיים

מטורף כמו שזה אולי נשמע, אחת הסיבות הגדולות ביותר שדטרויט חוזרת היא השיפור הקיצוני בתנאי החיים.

בעשר השנים האחרונות, למשל, קידמה דטרויט את שיעור הפשיעה שלה ללמטה מ- 20%, סטטיסטיקה שרק גודלת לטובה יותר ככל שהשנים חולפות.

והתושבים שמים לכך לב. אולי כתוצאה מתכניתו של המושל ריק סניידר עבור 50,000 מהגרים מיומנים חדשים לעיר, יותר אנשים עוברים לדטרויט יומיומית,

דוחפים את מחירי הדיור והמשכורות הממוצעות שגבוהות יותר מהממוצע הארצי. במילים אחרות, עם כל חודש שעובר, דטרויט הופכת למקום טוב יותר לחיות בו,

עובדה שיש מוטיבציה, והיא תמשיך להניע אזרחים רבים לעבור לגור שם.

5. תושבים נאמנים

אבל הדבר שבהחלט הראוי לציון ביותר על דטרויט, היא מהסיבה שהעיר משתוקקת כל כך לקאמבק השנה, והיא סירובו המוחלט של תושביה לתת לעיר למות.

דטרויט שבה גרים התושבים הנאמנים  ביותר בארה"ב, עם אפילו המאיון העליון של התושבים מקדישים את עצמם להבאת העיר בחזרה לגדולה.

Quicken חברת ההלוואות שהמנכ"ל שלה דן גילברט, למשל, השקיע יותר ממיליארד דולרים בשיקום הנדל"ן בליבה של העיר, בזמן שהאמן המקומי המפורסם ג'ק ווייט השקיע $ 142,000 בכדי לקנות את בית מקדש הבונים החופשיים. אפילו יצרנים פרטיים, כמו  Blue Cross Blue Shield , מעבירים משרדיהם ללב ליבה של העיר, בניסיון להביא יותר מסחר למה שהיה פעם לאחד מה- downtowns ההומים ביותר באמריקה.

בקיצור, משום שבשני המובנים, הן הגופים המוסדיים והחברות והן היחידים העיר דטרויט השתנתה לחלוטין, זה כמעט בטוח שהשנה זו תהיה השנה של ערי הקאמבק. בעוד יתכן שדטרויט הייתה למטה בעשור האחרון, לא צריך לספור את זה,זו פשוט עוד סיבה שכינוי " עיר הקאמבק " באמת מתאימה לה.